اسلایدر
اسلایدر
پاییز پایتخت طبیعت
پایتخت طبیعت ایران
پایتخت طبیعت ایران

کشاورزان حومه یا سوج نکات ایمنی را رعایت کنند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج با هشدار نسبت به احتمال وقوع آتش سوزی در مراتع و زمین های کشاورزی آماده درو در منطقه از کشاورزان بویراحمدی خواست نکات ایمنی را رعایت کنند.


به گزارش روابط عمومی و بین الملل شهرداری یاسوج ؛ آتش پادسوم محمد رستمی روز دوشنبه در جمع مدیران شهرستان بویراحمد افزود: با توجه به در پیش بودن تابستانی گرم با بادهای خشک طبق پیش بینی های هوا شناسی، احتمال وقوع حوادث آتش سوزی در این زمین ها و مراتع با کوچک ترین سهل انگاری و خطای انسانی دور از انتظار نیست.
وی با اشاره به آغاز فصل برداشت محصولات در حومه بویراحمد اظهارداشت: هرگونه اقدام نسنجیده ولو جزیی می تواند به وقوع حوادث ناگوار و تحمیل خسارات اقتصادی به کشاورزان منجر شده و به محیط زیست نیز آسیب برساند.
وی افزود: به کشاورزان زحمت کش توصیه می شود تا زمان برداشت و دروی کامل محصولات بخصوص غلات در منطقه، با توجه به نکات ایمنی از وقوع چنین حوادثی پیشگیری کنند.
رستمی  احتمال وقوع آتش سوزی در مزارع آماده درو بر اثر سهل انگاری عابرین و دیگر دلایل ناخواسته را نیز از جمله احتمالات دانست.
وی از عموم شهروندان خواست در زمان سفرهای برون شهری خود از رفتارهایی همچون پرتاب ته سیگارروشن  به مراتع و مزارع و روشن کردن آتش بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی، خودداری کنند.
وی مراتع منابع طبیعی را امانتی در اختیار کلیه شهروندان دانست و گفت: رعایت بهداشت و نظافت مراتع هنگام مراجعه به دامن طبیعت و عدم روشن کردن آتش در محیط های آسیب پذیر کمترین کاری است که هر یک از ما می توانیم برای صیانت از این امانت الهی انجام دهیم.
وی همچنین از دستگاه های اجرایی مربوطه خواست تا با در اولویت قرار دادن اقداماتی نظیر آتش بُر نمودن جنگل ها از طریق قطعه بندی کردن مراتع و جنگل ها از احتمال سرایت آتش به سایر قطعات این اماکن در زمان وقوع حوادث پیشگیری کنند.
وی  آمادگی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج  جهت همکاری با ارگان های مرتبط نظیر اداره کل منابع طبیعی در زمان وقوع آتش سوزی در مراتع، جنگل ها و مزارع را خاطرنشان کرد.
وی گفت: شماره تلفن 125 سریع ترین راه اطلاع دهی شهروندان به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری  می باشد تا بتوانند حوادثی نظیر آتش سوزی در این اماکن را در زمان وقوع، به این سازمان اطلاع دهند.

سامانه ارتباطی 137

137 logo

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

976858
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
60
926
2361
20134
43156
976858

امروز: دوشنبه، 30 مرداد 1396

تبلیغات

واگذاری عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان