اسلایدر
اسلایدر
پاییز پایتخت طبیعت
پایتخت طبیعت ایران
پایتخت طبیعت ایران

ساخت وسازهای ناهمگون وبی برنامه آفت توسعه شهری یاسوج

رییس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: ساخت وسازهای ناهمگون و بی برنامه آفتی برای توسعه شهری یاسوج است.


به گزارش روابط عمومی وبین الملل شهرداری یاسوج ؛ مهندس سید هدایت اکبری عصر پنجشنبه به مناسبت پنجم اسفند ماه روز مهندس درجمع شماری از مهندسان یاسوج افزود : این ساخت سازها چهره شهر یاسوج را دچار تغییر و دگرگونی کرده وبر توسعه همه جانبه شهر تاثیر منفی گذاشته است .
وی اظهار داشت : استفاده از دانش مهندسان ، نظارت بر ساخت وسازهای ، جلوگیری از ساخت وسازهای شبانه واستفاده از مصالح با کیفیت وبادوام از جمله سیاست هایی است که باید در اولویت قرار گیرد .
ریی شورای اسلامی شهر یاسوج نقش مهندسان در مدیریت شهری را اثر بخش و مفید دانست .
وی افزود : مهندسان با ارایه طرح ها ونظارت برای اجرای طرحها عملا در ارتقاء شاخص های شهر نقش اساسی دارند .
اکبری اظهار داشت : شهروند محوری ، حقوق شهروندی ، اصول فنی ومهندسی از مولفه هایی است که باید فراروی مهندسان قرار گیرد .
وی ورود مهندسان شهرساز به عنوان عضومتخصص در کمیته های کارگروه ها وکمیسیون های مرتبط را ضروری دانست وتصریح کرد : توجه به امر نظارت شهرسازان وتحقق پذیری طرح های شهرسازی از مواردی است که نباید از آن غفلت کرد .
رییس شورای اسلامی شهریاسوج گفت : با این حال محوریت زندگی ها با توجه به تراکم شهر از خودروها ، امروز از انسان به سوی ماشینی رفته وزندگی در شهرها طاقت فرسا شده است .
وی با اشاره به اینکه انسان محوری در شهر وشهرسازی نادیده گرفته می شوند افزود : اگر به دنبال توسعه شهری هستیم باید به امید به زندگی ، خود باوری و خود اتکایی توجهی ویژه ای داشت .
اکبری اظهار داشت : ضعف در بکارگیری متخصصان شهرسازی در تمامی سطوح ، عدم نهادینه کردن نقش مهندسان شهرسازی ، تفاوت دیدگاه های مدیران شهری و متخصصان والگو گرفتن بدون بهبودمستمر وتوجه به مهندسی ارزش در حرفه معماری وشهرسازی مهمترین چالش های کنونی حوزه مهندسی شهرسازی است .

سامانه ارتباطی 137

137 logo

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

974412
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1622
1567
8799
17688
43156
974412

امروز: جمعه، 27 مرداد 1396

تبلیغات

واگذاری عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان