اسلایدر
اسلایدر
پاییز پایتخت طبیعت
پایتخت طبیعت ایران
پایتخت طبیعت ایران

آغازطرح مشارکت دانش آموزان درتوسعه فضای سبزمدارس یاسوج

عضو شورای اسلامی شهریاسوج از آغاز طرح مشارکت دانش آموزان درتوسعه فضای سبز مدارس این شهر خبر داد .


به گزارش روابط عمومی وبین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهریاسوج ؛ زهرا زمانی روز سه شنبه در آیین درختکاری جمعی از دانش آموزان مدارس دخترانهدربوستان های  یاسوج افزود : دراین طرح با مشارکت شهرداری ،شورای اسلامی و دانش آموزان ؛ مدارس دارای شرایط زمین مناسب درختکاری می شوند .
وی اظهار داشت : توسعه فضای سبز نقش مهمی در سلامتی همه جانبه دانش آموزان دارد و شورای اسلامی با هدف حفظ تندرستی دانش آموزان به این مهم ورود پیدا کرده است .
زمانی تصریح کرد : وجود فضای سبز درمدارس موجب آرامش روحی و روانی وافزایش بازده درسی دانش آموزان شده واز میزان استرس آنان می کاهد .
عضوشورای اسلامی  شهریاسوج گفت : فضای سبز بخشی از سیمای شهرها یکی از پدیده های واقعی از نخستین مسایلی است که انسان همواره با آن درتماس است .
وی افزود  : براساس یک تحقیق علمی  این مقوله تاثیر مهمی در بخش های آموزشی وتحصیلی دانش آموزان ایفا می کند .
زمانی تاکید کرد : توسعه فضای سبزدر مدارس درگام نخست از نظر مسایل زیست محیطی وگام بعدی در ساعات فراغت از اهمیت خاصی برخوردار است .
وی بابیان اینکه  بررسیها نشان می دهد نیازهای دانش آموزان درمقاطع مختلف تحصیلی با هم متفاوت است گفت:
دانش آموزان مقاطع بالاتراز فضای سبز به عنوان مطالعه وتفریح آرام بهره می گیرند اما دانش آموزان کوچکتر دویدن و گردش در بین درختان را می پسندند .
زمانی گفت : با این حال توسعه وگسترش فضای سبز در مدارس می تواند به افزایش سرانه فضای سبز شهری کمک کند .
وی افزود : درمدارس یاسوج این نیاز مشاهده می شود تا با همکاری ، همفکری و مشارکت بتوانیم سرانه فضای سبز در مدارس را افزایش دهیم .
وی ادامه داد : هم چنین آموزش وپرورش می تواند در تعامل با متولیان امر در ایجاد فضای سبز یعنی شهرداریها گام های مهمی را در افزایش فضای سبز مدارس برداشته وبا حرکت های نوین فرهنگ ایجاد فضای سبز را در بین دانش آموزان تبیین و نهادینه کند .

گزارش تصویری

سامانه ارتباطی 137

137 logo

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

944045
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
798
1682
9931
30477
74188
944045

امروز: جمعه، 30 تیر 1396

تبلیغات

واگذاری عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان