اسلایدر
اسلایدر
پاییز پایتخت طبیعت
پایتخت طبیعت ایران
پایتخت طبیعت ایران

کاندیداهای شورای اسلامی یاسوج در رویارویی با شهروندان فقط به میزان آسفالت و جدول نپردازند

شهرداریاسوج ازکاندیداهای شورای اسلامی شهریاسوج  خواست که هنگام رویارویی با شهروندان فقط به میزان آسفالت و جداول دراین شهرنپردازند.


به گزارش روابط عمومی و بین الملل شهرداری یاسوج ؛ مهندس محمد علی جاوید روز سه شنبه  درجمع خبرنگاران افزود:  درفرصت رویارویی ،مطالبه شهروندان و روشنگری کاندیداها  فقط بررسی  کمبود آسفالت و جداول درسطح شهر نباشد بلکه ارتقاء شاخص های شهری نیز تبادل نظر شود .
وی اظهارداشت: متاسفانه شاهدیم  به رغم گذشت شانزده سال از تاسیس شوراهای اسلامی هنوز این تفکرنهادینه نشده و عامه جامعه و حتی متخصصان امور نسبت به این موضوع بسیار مهم بی توجه هستند و حضور شوراها را صرفا در راستای ساماندهی امورات شهرداریها و انتخاب شهردار تصور می کنند.
جاوید افزود:  که وجود این تفکر گاها باعث به بیراهه کشیده شدن  شوراها شده و بررسی گفتمان فضای امروزو مجازی حاکم برجامعه پیرامون مطالبه کاندیداهای شورا نیز موید این مطلب  است که همچنان این تفکر حکمفرماست.
وی  یادآورشد: به خاطر اینکه شائبه انتخاباتی ایجاد نشود قبل از برگزاری انتخابات پاسخی برنقدهای این روزها داده نخواهد شد لیکن خیلی از این نقدها منصفانه نیست و آنچه که در شهرداری وشوراهای اسلامی دور چهارم به وقوع پیوست  در واقع یک انقلاب مدیریتی است.
شهرداریاسوج مدیریت شهری را یکی از پیچیده ترین مدیریت ها  برشمردو گفت: پیچیدگی بیشتر این نوع مدیریت درکشور به دلیل نبود مدیریت واحد شهری است  درحالیکه  شوراهای اسلامی شگل گرفته اند تا بخش زیادی از این خلا قانونی را پرکنند .
جاوید تصریح کرد: در صورتیکه مقوله هایی چون فرهنگ ، آموزش ، نظم و امنیت ، بهداشت ، سلامت ، کار و اشتغال ، بازار و خدمات وسایر موارد مشابه مقوله های بسیار مهمی هستند که شهرداریها کمترین نقش  را هم درایجاد و یا کنترل آنها ندارند واین ناشی از همان نبود مدیریت واحد شهری درکشور است .
وی اظهارداشت: بااین حال درقانون آمده است که پرکردن این خلا از وظایف شوراهای اسلامی شهرهاست و دراین خصوص شوراها وظیفه نظارتی، برنامه ریزی و مطالبه گری دارند .
وی میزان کارعمرانی انجام شده را کمتر از مجموع سه دوره فعالیت های عمرانی در طول تاسیس شوراهای اسلامی شهرها ندانست و گفت:  این درحالیست که نه تنها بدهی جدیدی در شهرداری ایجاد نشده است بلکه تقریبا تمامی بدهی های معوقه  نیز پرداخت شده است.
شهرداریاسوج تاکید کرد: مهمترین رسالت این دوره شهرداری شکستن تابوی شورا سالاری بوده  که در همه این سالها بر سر این شهر و شهرداری سایه افکنده بود.
وی بااشاره به اینکه  همه سنتهای ناصوابی که سالها ریشه دوانده بود و به عرف محکم تر از قانون تبدیل شده بودند شکسته شد گفت:  نتیجه این نوع تفکر باعث شده تا امروز شهرداری یاسوج به نهادی مقتدر، به روز، غیر بدهکارو تخصصی تبدیل شود که در آن خدمت صادقانه ولذت بخش است .
وی اظهار نمود: در حالیکه شهرداری در بدترین وضعیت ممکن قرار گرفته بود، شاهد بیشترین تحریم ها و کمترین کمکها بوده اما به همه رسالت های از پیش تعیین شده دست یافته است .
جاوید درخصوص تکثر کاندیداها شورای اسلامی شهرگفت: تکثر کاندیداها یک فرصت ارزشمند برای ارایه خدمت  به شهروندان این شهر است.
وی افزود:حضوراین تعداد داوطلب جهت خدمت درعرصه مدیریت شهری  نشان از شور و درک اجتماعی بالا، حس مشارکت و مسئولیت پذیری، دغدغه خدمت به همنوعان و وجود مشکلات زیاد در حوزه مدیریت شهری است.
وی اظهارامیدواری کرد: که خیلی از کمبودهای شهری دربخش زیر سازی و آسفالت معابر، فضاهای سبز، سرویس های بهداشتی ، مبلمان شهری ، روشنایی معابر ، سامان دهی پارکهای محله ای و مسائل ترافیکی تا شهریورماه سال جاری تکمیل خواهد شد .
وی در پایان همه این موفقیت ها را نتیجه توکل به خداوند ، تعهد به مردم ، تسلط برقانون وبه ویژه پشتیبانی ، از خودگذشتگی و همفکری تنی چند از اعضای شورای اسلامی کنونی ذکر کردو افزود: که شهروندان فهیم به دور ازهرگونه گرایشهای قومی وقبیله ای وجناهی و بادرایت و تیزبینی و عدم توجه به شعارهای عوام فریبانه در روز بیست ونهم اردیبهشت ماه سالجاری با حضور حداکثری بهترین ها را برای خود رقم بزنند و مطمئن باشند هر آنچه که در این روز کاشته شود در طول چهارسال درو خواهد شد .

سامانه ارتباطی 137

137 logo

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

976904
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
106
926
2407
20180
43156
976904

امروز: دوشنبه، 30 مرداد 1396

تبلیغات

واگذاری عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان