اسلایدر
اسلایدر
پاییز پایتخت طبیعت
پایتخت طبیعت ایران
پایتخت طبیعت ایران

توسعه و پیشرفت یاسوج در گرو ارتقاء فرهنگ شهروندی است

شهردار یاسوج گفت: توسعه و پیشرفت این شهر در گرو ارتقاء فرهنگ در ابعاد مختلف به ویژه شهروندی است.


به گزارش روابط عمومی و بین الملل شهرداری یاسوج؛ مهندس محمد علی جاوید روز سه شنبه در آستانه ۱۴ تیر ماه روز شهرداری ها و دهیاری ها افزود: شهرها بنیان فرهنگ شهروندی در ابعاد مسوولیت پذیری، مشارکت عمومی و مدنی است.
وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد که همه بخش‌های مختلف به موضوع شهروندی توجه کنند اظهار کرد: شهرها از شهروندان فهیمی تشکیل شده و مشارکت آنان می تواند ظرفیت های نهفته شهرها را شکوفا کند.
شهردار یاسوج  تاکید کرد: فرهنگ در فرآیند زندگی اجتماعی شکل می گیرد و به رفتار و کردار انسانها اثر می‌ گذارد.
وی افزود: برای اینکه فرهنگ شهروندی در جامعه پویا شود لازم است شهروندان فعالی در شهر باشند و برای این مهم باید فرهنگ سازی صورت گیرد.
وی بیان کرد: باید در شهرها علاوه بر نیاز های مختلف اجتماعی، اقتصادی و غیره نگاه عمیقی به نیاز های فرهنگی شهروندان داشت و با بهره گیری از ابزار هنر پاسخگویی نمود.
جاوید تصریح کرد: برای اینکه فرهنگ شهروندی در اذهان شهروندان نهادینه گرددضروری است  همراه با کاربرد منابع دینی و اخلاقی که باید های قدرتمند فرهنگی هستند در بین شهروندان استوار کرد.
شهردار یاسوج با اشاره به اینکه کارشناسان مدیریت شهری باید شهروندان را نسبت به حقوق وظایف خود و دیگران مستمر و دائم آگاه کنند گفت: این آگاهی باید از درون نهادینه شده و برنامه ریزی شود تا شرایط استفاده از حقوق شهروندی توسط شهروندان فراهم شود.
جاوید افزود: حال در چنین برهه ای نهادهای مدیریت شهری، تصمیم گیری و اجرا باید به پژوهش در زمینه های توسعه فرهنگی در شهر به طور ویژه بپردازد و برای آن برنامه ریزی لازم مقدر نمایند.

گزارش تصویری

سامانه ارتباطی 137

137 logo

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

949777
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
132
1367
4543
36209
74188
949777

امروز: سه شنبه، 03 مرداد 1396

تبلیغات

واگذاری عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان