اسلایدر
اسلایدر
پاییز پایتخت طبیعت
پایتخت طبیعت ایران
پایتخت طبیعت ایران

نقد عملکرد شورا و شهرداری یاسوج باید منصفانه باشد/ نقد برمحور مسائل شخصی آفت است

رییس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: نقد عملکرد چهارساله شورای و شهرداری یاسوج اگر منصفانه ای صورت گیرد، اثرگذار خواهد بود.


به گزارش روابط عمومی و بین الملل شهرداری یاسوج ؛ مهندس سید هدایت اکبری روز دوشنبه / دوم مردادماه 96/ درجمع شماری از شهروندان افزود:  بیشتر نقدهایی که امروز در فضای رسانه ای مطرح می شود، بر محور مسائل شخصی است و افراد فقط در انتقادهای خود مد یران حوزه  شهری  را هدف قرار می دهند.
وی بیان کرد: معتقدیم حوزه شهری عاری از خطا و اشتباه نیست و مشکلاتی در این حوزه  وجود دارد و باید درصدد اصلاح امور برآمده و تلاش شود نواقص را برطرف کنند و هیچ کاری بدون نقص نبوده و املای نانوشته غلط ندارد.
وی اظهار کرد: اما سیاه نمایی بیش از حد و هم خارج از انصاف است و بی تردید نقش حوزه شهری در ارتقاء شاخص های شهری در چهارسال اخیر را نمی توان انکار کرد و هجمه هایی که از هر طرف به شورا وشهرداری وارد می شود دلیلی بر موفقیت حوزه شهری است .
وی بیان کرد: اینکه حوزه شهری در بعد سیما و منظر شهری  دچار مشکل است، دلیل نمی شود که چشممان را بر روی موفقیت های هم ببندیم.
رییس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت:  نقد عملکرد "مسوولان " مفید است اما نقد ها باید دارای معیار و ملاک بوده و نشا نگرها در آن درست و سالم باشد، در غیر این صورت نقد مثمر ثمر نخواهد بود.
وی افزود: درخصوص واگذاری برخی فعالیت  ها به بخش خصوصی و یا خرید اقلامی به جای انتقاد ، بهتر است نقدها درچارچوب قانونی بودن مولفه ها دنبال شود .
اکبری اظهارداشت:  در انتخابات شوراها گروه های مختلف سیاسی و اشخاص حقیقی حرف های زیادی به شورا و شهرداری  زدند اما هرگز مستندات و داده های خود را به شورا ندادند تا در مقابل پاسخ خود را دریافت کنند و این گونه نقد کردن هیچ اثری ندارد.
وی افزود: اگر ابزار نقد و انتقاد ما با معیارهای صحیح و نشانگرهای درست باشد، قبل از اینکه افراد و مسوولان را مورد هجمه و تهمت و افترا قرار دهیم، عملکرد آنها را نقد کنیم قطعا مورد پذیرش قرار گرفته و باعث پیشرفت و آبادانی شهر می شود.
وی بیان کرد: طبیعی است که در نقد وقتی فرد مسوول را هدف قرار داده و به وی توهین می کنیم، فرد مقاومت کرده و در نتیجه عمل اشتباه همچنان تکرار می شود و جامعه هم منتفع نمی گردد.
وی بیان کرد: هدف شورا و شهرداری خدمت رسانی مطلوب به جامعه شهری است و از دیدگاه قانون اساسی شورا  وسیله ای برای هدایت جامعه است که آنرا در مسیر تعالی قرار می دهد نه اینکه مسوولان از منصب خود سوء استفاده شخصی داشته باشند.
وی اظهار کرد: بر این اساس شورا و شهرداری  هر یک حقوقی دارند، هم شورا باید وظایف خود را به خوبی انجام دهد و هم شهرداری  تکالیفی دارند؛ که  تامین رفاه شهری ، ارتقاء شاخص های شهری، تامین امکانات شهری و غیره از تکالیف شهرداری است .
وی افزود: در مقابل ، نقد سازنده  از حقوق شهروندان است، اما در مقابل، انجام تعهدات عمومی از سوی شهروندان تکلیف آنهاست و امیدواریم که شهروندان به این تکالیف عمل کنند.

سامانه ارتباطی 137

137 logo

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

976885
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
87
926
2388
20161
43156
976885

امروز: دوشنبه، 30 مرداد 1396

تبلیغات

واگذاری عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان