اسلایدر
اسلایدر
پاییز پایتخت طبیعت
پایتخت طبیعت ایران
پایتخت طبیعت ایران

شهرداری یاسوج در ترویج و تبیین موسیقی اصیل لری پیشگام شد / تقدیراهالی موسیقی از شهرداری یاسوج

شهرداریاسوج گفت : شهرداری یاسوج در ترویج واحیاء موسیقی اصیل محلی و لری در بین نسل جوان و نوجوان این شهر پیشگام شده است .


به گزارش روابط عمومی وبین الملل شهرداری یاسوج ؛ مهندس محمد علی جاوید در آیین برگزاری کنسرت کاظم کریمی خواننده و هنرمند محلی کهگیلویه وبویراحمد درمیدان اجتماعات یاسوج افزود : برای تبیین این هنر اصیل و جلوگیری از نفوذ موسیقی غربی ضروری است که ارگان های دیگر نظیر میراث فرهنگی ، ارشاد اسلامی  و دیگر نهادها پای کار باشند..
وی اظهار داشت : احساس مسوولیت ، جلوگیری از تهاجم فرهنگی غرب ، جلوگیری از رواج موسیقی زیرزمینی وبی محتوا از جمله اهدافی است که شهرداری یاسوج به برگزاری کنسرت های موسیقی اصیل با همکاری هنرمندان استانی  روی آورده است .
شهرداریاسوج گفت : موسیقی اصیل لری جزئی از فرهنگ وکیان استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد را تشکیل می دهد و باید  از قداست آن دفاع کرد.
وی افزود : موسیقی محلی اقوام لر به عنوان گنجینه ای گران بها نیازمند توجه ، حمایت بخش های مختلف بوده و شهرداری یاسوج به همین دلیل ورود پیدا کرده است .
جاوید تاکید کرد : درصورت کم توجهی به موسیقی لری وعدم حمایت نهادها و سازمانها احتمال دارد نسل های جوان منابعی برای شناخت این نوع موسیقی غنی نداشته باشند .
وی تاکید کرد : بررسیها نشان می دهند شهروندان یاسوجی از کنسرت های موسیقی محلی واصیل لری استقبال خوبی کردند واین استقبال مسوولیت برنامه ریزان شهری را مضاعف کرده است .
وی افزود : با این حال معتقدیم که جامعه شهری نیازمند فراهم شدن زمینه نشاط و شادابی دارد تا نشاط اجتماعی تامین شود .
شهردار یاسوج ادامه داد: برگزاری کنسرت موسیقی از نیازهای روحی جامعه است و باید در چارچوب قانون از این فرصت در تولید نشاط اجتماعی استفاده کرد.
شهردار یاسوج در این آیین گفت: رویکرد شهرداری یاسوج عبور از نهاد خدماتی و تبدیل به نهاد فرهنگی و اجتماعی است.
وی افزود: برای اینکه امید و شهروند مداری در جامعه فراگیر شود باید به سمت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی از جمله سرود و آیین های محلی گام برداشت.
جاوید گفت : میدان اجتماعات شهری به عنوان زیرساخت برگزاری کنسرت ها در فصل گرم سال احداث شده و سالن همایش هایی برای فصل سرد در یاسوج در دست ساخت است .
خواننده محلی کهگیلویه و بویراحمد هم در این مراسم گفت: حرکت های رو به جلو شهرداری در جهت فرهنگ سازی و احیاء آیین های سنتی و آوا های محلی قابل تقدیر است.
کاظم کریمی افزود: باید از فرصت های شهرداری در جهت فرهنگ سازی شهری در قالب های فرهنگی و هنری برگرفته شود.
وی اظهار داشت: میدان اجتماعات شهری که در نوع خود در کشور بی نظیر است محلی برای اهالی هنر و موسیقی در بروز استعدادهای نهفته است.
نخستین کنسرت موسیقی محلی کاظم کریمی خواننده محلی کهگیلویه و بویراحمد با استقبال بی نظیر شهروندان فرهنگ دوست یاسوج برگزار شد.
این کنسرت به مناسبت دهه کرامت روز های چهارم و پنجم مرداد ماه جاری به همت روابط عمومی و بین الملل شهرداری یاسوج در محل میدان اجتماعات شهری اجرا شد.

 

سامانه ارتباطی 137

137 logo

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

976878
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
80
926
2381
20154
43156
976878

امروز: دوشنبه، 30 مرداد 1396

تبلیغات

واگذاری عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان