اسلایدر
اسلایدر
پاییز پایتخت طبیعت
پایتخت طبیعت ایران
پایتخت طبیعت ایران

نگرانی ازافت شاخص های بهداشت محیط زیست شهری در یاسوج

رییس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: افت شاخص های بهداشت محیط زیست شهری یاسوج نگران کننده است.


به گزارش روابط عمومی و بین الملل شهرداری یاسوج؛ مهندس سید هدایت اکبری روز سه شنبه در محل کمپین نه به ریختن زباله در معابر شهر یاسوج افزود: تخلیه خاک و نخاله در ورودی ها و اطراف شهر، تخلیه زباله در معابر عمومی، پرتاب زباله در کانال های آب از سوی شهروندان، متصدیان صنوف و رانندگان کامیون ها شاخص های بهداشت محیط زیست شهری یاسوج را دچار تغییر و دگرگونی کرده است.
وی اظهار داشت: با پیوستن به کمپین نه به ریختن زباله از محیط زیست شهری یاسوج مراقبت کنیم تا چهره زیبایی از شهر یاسوج در اذهان گردشگران و مسافران ترسیم شود.
رییس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: مسوولیت اجتماعی شهروندان با موضوع زباله و نخاله بسیار مهم است و یکی از اقدام های مهم برای رفع مشکلات پسماند کاهش تولید زباله و کمک به دفع بهداشتی آن است.
وی فرهنگ سازی در عدم پرتاب کردن زباله در معابر عمومی و تخلیه نکردن خاک و نخاله در حاشیه محورهای حوزه شهری را ضروری دانست.
وی افزود: در صورت فرهنگ سازی از طریق رسانه هاو دیدار های چهره به چهره می تواند امیدوار به داشتن شهری زیبا و عاری از زباله در معابر بود.
اکبری گفت: متاسفانه هنوز قبح ریختن زباله در معابر و ورودی های شهر در بین شهروندان نهادینه نشده و برخی افراد فقط به منافع خود می نگرند و به تاثیر منفی آن روی محیط زیست و جامعه شهری اهمیتی نمی دهند.
وی اظهار داشت: فصل تابستان فصل تفریح و سیر و سیاحت بوده و ضروری است رسانه نقش پررنگ تری برای فرهنگ سازی داشته باشند.
وی تاکید کرد: حفظ محیط زیست شهری عامل مهمی در ایجاد روحیه نشاط و شادابی در شهراست که باید با برنامه ریزی و فرهنگ سازی شهروندان را نسبت به آن آگاه تر کرد تا به صورت خودجوش از طبیعت خداوندی حفاظت کنند.
کمپین نه به ریختن زباله از یکماه قبل به پیشنهاد استاندار با محوریت شهرداری یاسوج با هدف فرهنگسازی شهری شکل گرفته است.

سامانه ارتباطی 137

137 logo

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

976868
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
70
926
2371
20144
43156
976868

امروز: دوشنبه، 30 مرداد 1396

تبلیغات

واگذاری عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان