اسلایدر
اسلایدر
پاییز پایتخت طبیعت
پایتخت طبیعت ایران
پایتخت طبیعت ایران

20 راهبرد پیشگیری از حوادث شهری در زمستان ویژه شهروندان یاسوج تدوین شد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج گفت : 20 راهبرد پیشگیری از حوادث شهری درزمستان ویژه شهروندان ساکن این شهرتهیه وتدوین شده است .
به گزارش روابط عمومی وبین الملل شهرداری یاسوج ؛ آتش پاد سوم محمد رستمی روز شنبه درجمع اعضای ستاد مدیریت بحران شهرداری یاسوج افزود : منشور اصلی این راهبردها ایمنی دربرابر حوادث ناشی از گازگرفتگی و آتش سوزی درفصل زمستان است .
وی اظهار داشت : با کاهش نسبی دمای هوا و آغاز فصل سرد شهروندان نکات ایمنی استفاده از وسایل گازسوز را رعایت کنند .
مدیرعامل سازمان آتش نشانی وخدمت ایمنی شهرداری یاسوج گفت: شهروندان باید در نصب وسایل گاز سوز دقت کافی را داشته وقبل از استفاده از بخاری حتما از باز بودن مسیر دودکش مطمئن شوند .
وی افزود: هروسیله گازسوز باید یک دودکش مجزا ویژه وحداقل یک متر از کف پشت بام ولبه دیوار مجاور فاصله داشته باشد .
رستمی  با اشاره به اهمیت کنترل دقیق وسایل گازسوز به منظور اطمینان از سلامت کارکرد آنها گفت: کلاهک H مانند در مبادی خروجی دودکش ها برای ممانعت از فشار جریان باد و خروج گاز های سوخت الزامی است.
وی استفاده از لوله های آکاردیونی (خرطومی) به عنوان دودکش وسایل گازسوز را بسیار خطرناک دانست و گفت: در نصب بخاری باید از دودکش های گالوانیزه و ضد زنگ با حداقل تعداد زانو، بست فلزی ، شیلنگ استاندارد و مخصوص استفاده شود.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج گفت: رنگ شعله گاز در وسایل گاز سوز بسیار مهم است و در صورتی که سوخت کامل و صحیح باشد رنگ آن آبی خواهد بود.
رستمی تصریح کرد: رنگ شعله به غیر از آبی علامت خطر است و حادثه سنگین جانی در پی خواهد داشت لذا باید وسیله گاز سوز را خاموش و علت را بررسی نمود.
وی افزود: به هیچ وجه بخاری و شومینه بدون دودکش در محیط های بسته مانند اتاق خواب و آبگرمکن در مکان هایی مانند انباری، آشپزخانه های کوچک، حمام یا رختکن وغیره نباید نصب شود.
وی گفت: سرد بودن لوله بخاری می تواند یکی از نشانه های عدم خروج محصولات احتراق از دودکش باشد و لازم است به طور سریع وسایل گاز سوز را خاموش کنید.
وی افزود: هر شیر مصرفی فقط باید به یک وسیله گاز سوز وصل شود، همچنان که هر وسیله باید دودکش مجزایی داشته باشد، استفاده از بخاری های بدون نیاز به دودکش در فضاهای بسته مانند اتاق خواب و اتاق کودکان ممنوع بوده و رعایت حریم خطوط انتقال گاز در جهت سلامتی افراد است.
وی خاطر نشان کرد: برای تبادل هوا و جریان اکسیژن کافی متناسب با سامانه های گرمایشی نصب شده در محیط های مسکونی دقت لازم صورت پذیرد و به هنگام استفاده از بخاری زیر درها و یا کانال کولر برای عبور هوا باز باشد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج از مردم خواست در صورت بروز هر گونه حادثه خونسردی خود را حفظ کرده و همزمان با تماس با سامانه 125 آتش نشانی به سرعت خود و سایرین بخصوص کودکان، افرادسالخورده و بانوان را از محل حادثه دورکنند.

سامانه ارتباطی 137

137 logo

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

974416
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1626
1567
8803
17692
43156
974416

امروز: جمعه، 27 مرداد 1396

تبلیغات

واگذاری عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان