اسلایدر
اسلایدر
پاییز پایتخت طبیعت
پایتخت طبیعت ایران
پایتخت طبیعت ایران

مناطق الحاقی به شهر یاسوج فاقد ضوابط شهرسازی است

معاون شهرسازی ومعماری شهرداری یاسوج گفت : مناطق الحاقی روستایی به شهر گردشگری یاسوج فاقد ضوابط شهرسازی و معماری است .
به گزارش روابط عمومی و بین الملل شهرداری یاسوج ؛ مهندس ذبیح الله رمضانی روز یکشنبه درجمع مدیران حوزه شهرسازی یاسوج افزود:هم چنین این مناطق فاقد شبکه معابر ، کاربری خدماتی وساخت وساز اصولی است .
وی اظهار داشت : شرف آباد ، اکبرآباد ونجف آباد ازجمله مناطقی هستند که به حوزه خدماتی شهرداری یاسوج افزوده شدند .
معاون شهرسازی ومعماری شهرداری یاسوج با اشاره به اینکه مناطقی که به شهرها الحاق می شوند زمانی در جزیی ازمناطق حاشیه ای بودند گفت : مناطق مذکور از زمان الحاق به شهرها نیز مشکلات خاص خود ازجمله شهرسازی به دنبال خود ایجاد می کنند .
وی ادامه داد : تا زمانی که این مناطق به شهرها الحاق نشوند از نظر اجتماعی باعث ایجاد ناهنجاری بسیاربالا و متمرکز و مرکزی برای بزه کاری ، تخلفات ومعضلات اجتماعی تبدیل می شوند.
رمضانی افزود : به دلیل نزدیکی این مناطق به شهرها ، شهرداری باید در سطح شهرها خدماتی چند برابر ظرفیت جمعیت ساکن ارایه دهد که ادامه این روند مشکلاتی برای شهرداری ایجاد می کند.
معاون شهرسازی ومعماری شهرداری یاسوج به پدیده حاشیه نشینی اشاره کرد وگفت : پدیده حاشیه نشینی دارای جوانب مختلف ازجمله فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی است  وهیچ ارگان یا نهادی نتوانسته از گسترش آن جلوگیری کند .
وی تصریح کرد : حاشیه نشینی محصول عدم وجود امکانات در روستاها بوده که افراد را با این موضوع ترغیب کرده تا جهت دسترسی به امکانات بهتر ودرفرآیند بالاتر، کسب درآمد وکار روبه شهرها آوردند .
رمضانی گفت : مهاجرت کنندگان به دلیل عدم تمکن مالی مجبوربه اسکان درحاشیه شهرها می شوند وعملا ضریب شهرنشینی نسبت به روستا نشینی ضریب بسیار بالا وغیرقابل کنترلی دارد .
وی افزود:ادامه این روند باعث شده تا روستاها به شهرهای کوچک، شهرهای کوچک به متوسط وشهرهای متوسط به کلانشهر تبدیل شوند .
وی ادامه داد: با این حال برای جلوگیری ازپدیده حاشیه نشینی باید ساختارزندگی روستا تغییر کرده ،امکانات رفاهی وکار درروستاها تامین شود .

گزارش تصویری

سامانه ارتباطی 137

137 logo

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

949848
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
203
1367
4614
36280
74188
949848

امروز: سه شنبه، 03 مرداد 1396

تبلیغات

واگذاری عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان