اسلایدر
اسلایدر
پاییز پایتخت طبیعت
پایتخت طبیعت ایران
پایتخت طبیعت ایران

اهل بیت(ع) چراغی که همواره روشن خواهد ماند

اهل بیت (ع) چراغی است که هرگز خاموش نشده و همواره روشنی بخش راه هدایت و نجات بخش بشریت از ظلمت و تاریکی است.

شخصیت ارجمند رسول اکرم حضرت محمد(ص) همواره به عنوان پر افتخارترین انسان در پهنه‏هستی انسان ها را به حیرت و شگفتی دچار می کند زیرا شخصیت این پیامبر بزرگوار در حقیقت تابلوی زیبا و ارزشمندی است که بر آن‏تمام نشانه‏های ارزش های الهی و آیات کمال و جمال نقش بسته است وچشم ودل بینندگان را به خود خیره می‏سازد.
محبت و دلدادگی به وجود مطهر رسول خدا(ص) فضیلتی است که به جرات می توان گفت تمام مسلمانان از مذاهب مختلف به داشتن چنین فضیلتی افتخار می کنند وبا این محبت و دوستی، خود را به آن حضرت نزدیک و پیوسته می دانند.
حضرت محمد (ص) وارث فضایل و برتری های تمام انبیاست و در وجودش نهایت کمال خشوع، نهایت خضوع و اوج پرستش تجلی یافته است و خداوند در مقابل معرفت و بندگی اش، او را بر جهانیان سروری داد و به حریمی برد که جبرئیل امین توان پر کشیدن بدان سو را نداشت.
پیامبر اکرم (ص)از زمان آغاز رسالت خویش سختی ها و ناملایمات زیادی را برای هدایت مردم به جان خرید تا انسان ها را از راه ظلم و تاریکی نجات و آنها را وارد دنیای نور و روشنایی کند.
تا اینکه در سال یازدهم هجرت رسول اکرم (ص) در آخرین سفرحج (در عرفه)، در مکه و در غدیرخم، در مدینه قبل از بیماری و بعد از آن در جمع یاران و یا در ضمن ‏سخنرانی عمومی، با صراحت و بدون هیچ ابهام، از رحلت ‏خود خبر داد.
چنان که قرآن رهروان رسول خدا (ص) را آگاه ساخته بود که ‏پیامبر هم در نیاز به خوراک و پوشاک و ازدواج و وقوع بیماری و پیری مانند دیگر افراد بشر است و همانند آنان خواهد مرد.
مصیبت درگذشت هر کس به قدر عظمت شخصیت اوست و از آن جا که در عالم آفرینش حدی به مقام حضرت محمد مصطفی (ص) نمی رسد و ایشان گوهر بی همتای خلقت هستند مصیبت وفات ایشان نیز بی مانند و استثنایی است.
پیامبرعظیم الشان اسلام حضرت محمد(ص) در سن شصت و سه سالگی پس از 23 سال رسالت و نبوت به لقای معبود شتافت.
روز بیست و هشتم ماه صفر از غم انگیز ترین روزهای تاریخ اسلام و مسلمین است زیرا در این روز مسلمانان در کنار روز رحلت پیامبر بزرگوار اسلام عزادار شهادت فرزند بزرگوار حضرت فاطمه زهرا(س) و امیر المومنین (ع)هستند.
امام حسن مجتبی (ع) در روزهای طوفانی صدر اسلام همچون بازویی پرتوان در کنار پدر بزرگوارش و نیز در دوران زمامداری کوتاه خودش از کیان اسلام و مسلمین دفاع کرد.
محبوبیت امام مجتبی (ع) در کودکی نزد پیامبر (ص) برای همه کس مشهود بـود زیرا پـامبر او را پـاره تـن، نـور دیده، میوه دل و گل خوشبوی بـوستان نبوت می نامید و پیوسته او را فرزند خود می خواند.
ولی نیرنگ منافقان و دشمنان اسلام که لباس دوستی دین و امارت مسلمین را به دروغ بر تن کرده بودند، از کاسه زهرآگین دشمن خانگی بیرون آمد و دومین شهید امامت کریم اهل بیت را در 28 صفر سال 50 هجری پس از 10 سال امامت به جهان اسلام تقدیم کرد.
ماه صفر رو به پایان است و رحلت جانسوز رسول گرامی اسلام (ص)در بیست و هشتم صفر و شهادت سبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام هشتم در آخرین روز این ماه از ایام اندوهبار در این ماه است.

گزارش تصویری

سامانه ارتباطی 137

137 logo

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

949852
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
207
1367
4618
36284
74188
949852

امروز: سه شنبه، 03 مرداد 1396

تبلیغات

واگذاری عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان