اسلایدر
اسلایدر
پاییز پایتخت طبیعت
پایتخت طبیعت ایران
پایتخت طبیعت ایران

توزیع عادلانه امکانات و ایجاد اشتغال روند مهاجرت به شهرهای کهگیلویه و بویراحمد را کند می کند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: توزیع عادلانه امکانات در مناطق شهری و روستایی، ایجاد اشتغال و افزایش نشاط در سایه حمایت از تولید روند مهاجرت به شهرهای این استان را کند می کند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل شهرداری یاسوج؛دکترسید موسی خادمی روزدوشنبه درپیامی به مناسبت14 تیر ماه  روز شهرداری ها و دهیاری ها افزود: توسعه فرهنگ شهر نشینی، ایجاد بسترهای توسعه پایدار از دیگر مولفه هایی است که در کند شدن روند مهاجرت به شهرهای بزرگ موثربوده و این مهم وظیفه ای بردوش دستگاههای اجرایی  تصمیم گیر استان نهاده است.

وی اظهار داشت: بالا رفتن سطح رفاه شهری و میل به مهاجرت به شهرها خصوصاً مرکز استان چندین سال متوالی است که یاسوج را در صدر لیست شهرهای مهاجر پذیر کشور قرار داده است.

وی ادامه داد: این در حالیست که از یک طرف روستاها را که مراکز تولید هستند با چالش کمبود نیروی انسانی رو به رو کرده و از طرفی دیگرمنجر به ظهور و شدت یافتن پدیده حاشیه نشینی در اطراف شهرهای استان شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه پدیده مهاجرت اگر مدیریت نشود باعث بروز مشکلات عدیده ای می گردد گفت: دهیاری ها باید با ایجاد بستری مناسب و تلاش بیش از پیش در افزایش سطح رفاه در روستاها برای حفظ منابع انسانی بکوشندکه این تلاش چه بسا به مهاجرت معکوس از شهرها به روستا منجر شود .

خادمی گفت: مدیریت خرده فرهنگ هایی که به واسطه حضور بیش از حد نفوس انسانی با افکار و فرهنگ های متفاوت در شهرها ایجاد می‌شود از یک سو و توان خدمات رسانی به تمامی شهروندان از سوی دیگر می‌تواند از اثرات مخرب این مهاجرت بکاهد.

وی اظهار داشت: این مولفه می تواند این مهم را تبدیل به فرصت کند و در این زمینه شهرداری ها می توانند نقش آفرینی کنند.

وی با تبریک روز شهرداری ها و دهیاری ها به تلاشگران حوزه مدیریت شهری و روستایی افزود: خدمت به شهروندان و روستاییان همانا موهبتی است که نصیب مسوولان حوزه شهری و روستایی شده است.

سامانه ارتباطی 137

137 logo

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

976867
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
69
926
2370
20143
43156
976867

امروز: دوشنبه، 30 مرداد 1396

تبلیغات

واگذاری عوارض خودرو به دفاتر پیشخوان